Příspěvky uživatele „Sethiel“

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Jenom tak mimochodem, informatik...

Jenom tak mimochodem, informatika není věda o počítačích a už vůbec ne o hardwaru (to by byla nejspíš výpočetní technika). Informatika je obor matematiky zaměřený na informace, v podstatě ryze teoretický. Existoval už před existencí počítačů a jediný důvod, proč to lidem v dnešní době splývá, je ten, že je mnohem výhodnější dát ten algoritmus pro vyhledávání a zařazování knížek (nebo jakýkoliv jiný) dát k vyřešení počítači než knihovnici, takže se počítače staly v podstatě výhradními nástroji pro informatiku.

A nemějte mi prosím za zlé, že tu dělám (úplně zbytečnou) osvětu. Kdybych se tu neflákal, musel bych pracovat. :)

No jasně, protože Photoshop je m...

No jasně, protože Photoshop je mnohem levnější než Word, že?

Průměrné IQ návštěvníků lamera p...

Průměrné IQ návštěvníků lamera padá závratnou rychlostí. To mi prostě nikdo nevymluví.

No, na lamera to úplně není ......

No, na lamera to úplně není ... mimochodem, nevíte náhodou někdo o nějakým serveru, kterej se přesně na tyhle věci zaměřuje? To jest zkušenosti (zejména takhle negativní) s různýma eshopama, firmama a tak vůbec? To by bylo užitečný, sám bych měl pár příspěvků. Je nějakej takovej server?

Navrhuju zavést tři tlačítka hod...

Navrhuju zavést tři tlačítka hodnocení ... "plus", "mínus" a "debil".

Re: Uf, tomu fakt tolik lidí věř...

Taky jsem nedávno narazil na pěknou hlášku a tak se mi líbila, že jsem si ji hnedka vrazil do podpisu. :)

Re: To jsou zase ty fórky ohledn...

Peanutka: Nevím, z čeho se ti zdá, že jsem se urazil. Kromě toho, že jsem na začátku upozornil, že Sed to podává dost arogantně, se normálně účastním diskuze. Teď, když jsi to začala motat ještě ty, tak mi navíc přišlo vhodný, aby to tu bylo někde napsáno správně, aby si to třeba někdo do budoucna nezapamatoval blbě.

Pokud jsi skutečně aspoň okrajově matematička, tak sis všimla, že ten tvůj vykopírovaný text nemluví o oboru komplexních čísel. :) To "extended" tam není jen tak pro nic za nic.

Neznám jedinýho matematika, který by použil výraz "slovíčkařit" - všichni totiž ví, že matematika je formální a přesná a stojí a padá s tímhle naprosto přesným vyjadřováním. Jedno slovíčko snadno může změnit celý tvrzení. To je jako kdybys v chirurgii prohlásila "nebudeme to hrotit s tou hygienou, tady ten rezavej skalpel bude v pohodě stačit". :)

Re: To jsou zase ty fórky ohledn...

Prosím všechny přirozeně kriticky nesmýšlející lidi, aby nebrali jako fakt cokoliv, kde někdo napíše něco ve smyslu "Je zbytečný to vysvětlovat, berte to jako fakt." Poměrně zřídka to bývá skutečně fakt a často je vysvětlení na místě.

Já to tu rozebírat nechtěl, ale už jsou tu tři lidi, co tu úmyslně nebo neúmyslně matou. Reálná čísla ani komplexní čísla NEOBSAHUJÍ ani kladné, ani záporné, ani žádné jiné nekonečno. Dělit nulou se na nich nedá, dodefinování výsledku téhle operace jakkoliv vede k vnitřně rozporné struktuře, ve které platí cokoliv (odsud pocházejí matematické srandičky dokazující, že 1=2 a tak podobně).

Jsem přesvědčen (i když zrovna tohle netvrdím se 100% jistotou, už je to nějaká doba, co jsem měl algebru), že to platí pro všechny tzv. obory integrity.

Existují struktury, které dělení nulou umožňují. V tu chvíli už to ale není přesně to dělení, které se všichni učíme na základce - taková struktura a takové dělení jsou prostě zadefinovány trošku jinak a řídí se jinými pravidly. Většinou jsou to poměrně speciální případy, se kterými se ani člověk, který se matematikou nějak okrajově zabývá, nikdy v životě nesetká. Já osobně neznám jediný případ, kde by se takové struktury nějak prakticky aplikovaly (což neříká, že neexistují, ale že jsou vzácné).

Re: To jsou zase ty fórky ohledn...

Sede, kdybys to tu nepropagoval tímhle agresivním způsobem "všichni jste blbci, jen já vím", dalo by se ti v klidu říct (a ukázat), že nemáš pravdu. Takhle to vede tak maximálně k flamu. Rozhodni se, jestli seš matematik nebo troll.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Kategorie


Přihlášení


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 734 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 1039 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 1389 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 1594 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 1809 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

tms
před 5 dny

K hlášce #13994

Re: Těsně

tms
před 5 dny

K hlášce #206

Re: To možná ano, ale Windows je

tms
před 10 dny

K hlášce #73281

Re: Captain?

tms
před 10 dny

K hlášce #73230

Re: To je tak blbý, až je to na

tms
před 11 dny

K hlášce #73471

Re: "Ide mať" je slovensky správ


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2022 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.