Příspěvky uživatele „ESESEL“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Re: "nechlapské filmy"

Ať kouká na The Magicians - tam zrovna v minulém díle umřela většina postav, jedna dokonce dvakrát...

Re: omg

To bys ji právě musel vzít do toho kina. ;-)

Re: FMFI UK na SVK

Nejlepší předmět jsou "Žebříky" ze seriálu Community!

Re: Já dala mínus? Proč jsem dal...

Viděl jsi seriál Kosmo?
"První tři stránky jsem psal já a zbytek jsou Tři mušketýři." :-D

Re: Taková poznámka nejen pro au...

Hele, německé onikání mi náhodou až tak nevadí, poněvadž má jednu docela zásadní kvalitu, která ho v mých očích vykoupí. S třetí osobou plurálu tam totiž nikdy není problém – vypadá prostě stejně jako infinitiv. Na druhou stranu druhá osoba singuláru je často nějaká nepravidelná zrůdnost, v níž bych určitě udělal chybu. Takže aspoň to...

Re: Taková poznámka nejen pro autora...

Pouč mě, prosím. Proč?
Totiž, pominu, že já to používám z dosti specifických a v některých případech, přiznávám, nejspíš i poněkud zvrácených důvodů (buď efektivně, nebo skrytě vyjádřit hlubší neúctu použitím toho malého písmene). Pominu také, že má představa úcty (poněvadž o její vyjádření, jak píše i sova, jde) se zřejmě poněkud odlišuje od představy většinové (například chovám větší úctu ke svým kamarádům než k náhodnému důchodci v MHD, dále jak člověka poznávám, zpravidla se zvyšuje i má úcta k němu... tedy, to bohužel pravidlem není, jen tím chci říct, že pokud by se má úcta k němu s tím, jak ho poznávám, snižovala, měl bych asi problém ho nazývat kamarádem). A pominu též, že kdyby to někdo kodifikoval, byl bych velmi šťastný – za předpokladu, že by to kodifikoval jako náhradu vykání, jež by tím zrušil (jediná část českého jazyka, kterou nemohu vystát – souvisí s výše popsanými důvody – mám kamarádům vykat?). Nebo vlastně asi nebyl, protože by to tím nejspíš převzalo i ty problémy, jež mám s nynější úpravou vykání (že lidi tolik řeší nějaké opětování té úcty, což je dle mého zvrácené – klidně mohu k někomu chovat úctu, ač on ji ke mně nechová, a naopak nezačnu k někomu chovat úctu jen proto, že on ji ke mně chová)... Ale to je teď jedno.
Proč by to nešlo? Myslím to jako upřímnou otázku – pro mě je to totiž totéž, jako kdybys řekla, že se v chatu nesmí vykat. Jaký je ten zásadní rozdíl mezi osobní korespondencí a chatem? Mě napadá jenom, že chat je veřejný/veřejnější, ale proč by nešlo vyjadřovat úctu veřejně? Kdyby tehdy v tom devatenáctém století (nebo kdy se to používalo nejběžněji) nebyl takový problém dosáhnout hromadné textové komunikace, nepoužívali by ta velká písmena snad i v ní? Já bych totiž řekl, že ano, pokud tedy opravdu jde jen o vyjádření úcty (a já celý život žiji v domnění, že ano) a není tam nějaký chyták, o kterém nevím. Ano, můžeš to prohlásit za "overkill", o tom se nehádám (podobně asi jako já mohu považovat za overkill např. chození ke zkouškám v obleku). Ano, můžeš se cítit povinna reagovat na použití velkého písmene stejně, což považuji za problém (viz výše) – to je mi potom líto, tak prostě věz, že z toho nebudu vyvozovat žádné negativní závěry, až v komunikace se mnou použiješ malé písmeno i poté, co tam teď já Tobě napíšu to velké. Ale nevím o ničem, na čem bys mohla založit tvrzení, že je to špatně. Jak ovšem říkám, rád se poučím.

Si chtěl autor v první řadě proc...

Si chtěl autor v první řadě procvičit, jestli si ještě správně pamatuje "acebedu", ne? Nebo co má jako tohle být zase za pokus?

Re: Hehe

Bezva, teď budu mít noční můry o pomalém internetu...

Re: Hehe

Tak alespoň máš k tomu neučení nějaký objektivně přijatelný důvod. Já ty prázdniny strávil sledováním epizod Doctora Who z konce 70. let... Což je, ač podstatně příjemnější, asi o něco méně pochopitelné.

Re: Hehe

No, učit se, to bych taky měl, jsem ještě v podstatě nezačal, a za pár dní to vypukne. Nějaké krátké prázdniny letos...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Kategorie


Přihlášení


Hláška dne

czHONAN
před minutou

Hláška #73863

<a> Dokonči myšlenku


Uživatelé online

donny, Alaitos

Nejnovější hlášky

WodreSs
před 62 dny

Hláška #73848

<Patrik> Dobry. Ak chcem, aby ka

Hanata
před 134 dny

Hláška #73826

<Kacka> Pisu si do diare ordinac

Masetex
před 135 dny

Hláška #73824

<a> Asi tu čajovnu úplně nestihn

polymorf
před 153 dny

Hláška #73818

<a> Heej! Kámo! Sem slyšel že ta

scyther
před 197 dny

Hláška #73795

<on> Kolik chceš dětí?


Nejnovější příspěvky

Satan__666
před 18 minutami

K hlášce #5332

Re: Jen počkejte,

CarpeNoctem
před 57 minutami

K hlášce #5332

Re: Jen počkejte,

nakopnuta_sova
před 2 hodinami

K hlášce #33638

Citace vykouzlila úsměv,

nakopnuta_sova
před 3 hodinami

K hlášce #5332

Re: Jen počkejte,

Satan__666
před 3 hodinami

K hlášce #5332

Re: Jen počkejte,


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2017 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.