Příspěvky uživatele „skamenik“

1 2 »

Re: Zase trouba, co nepochopil p...

Komunikace, ve smyslu práva, je předávání informací. Internetová komunikace, je předávání informací pomocí internetu. Uveřejnění komentáře je tudíž jen další způsob komunikace, v tomto případě se komentář váže na předchozí dialog, tudíž se dá říci, že je to "komunikace složená".
Pokud by komentář nebyl formou komunikace, porušoval by pravidlo o "útržku internetové komunikace" a byl by to důvod ke smazání všech hlášek, které mají komentář.

Snažíte se umístit pointu do komentáře, a označit to za porušení pravidel? Nejen že komentář pravidlo o "útržku..." neporušuje, ale v tomto případě je sporné Vaše umístění pointy. Domníváte-li se, že vtipem má být příběh či situace v komentáři, uvažoval jste při čtení chronologicky, aniž byste odhalil retrospektivu.

Pointa nemusí být v okolnostech. V hlášce čtu zpočátku něco, co považuji za komunikaci dvou lidí. Komentář sice odhalí okolnosti jakého-li příběhu, nicméně já, jako každý přirozeně sobecký, egoistický, perfekcionistický čtenář překvapeně zjišťuji, že jsem se zmýlil v odhadu autorství dvou osob. Zvědavost mi nedá, a od komentáře mé oči směrují zpět k "dialogu", neboť změnou autorství ho vidím v jiném světle. Zkoumám, zda ředitel hrál dotyčnou věrohodně, a usmívám se při představě onoho předstírání (neboť šalba a přetvářka jsou pro mne přitažlivá umění).
Člověk se usmívá při pointě. Komentář je vlastně jen suchý popis okolností, technická pomůcka pro to, abych si užil dialog. Škoda že ho nelze umístit před hlášku.

Argumentace pointou je sice zajímavá, a věřím že ze subjektivního hlediska může vypadat jako pádný argument, nicméně při objektivním zhodnocení všech úhlů pohledu (včetné mého) jsem přesvědčen, že se stále jedná o neporušení pravidla.

Re: Zase trouba, co nepochopil p...

Vtipnost je relativní pojem. Dialog (ač předstíraný) je stále komunikace. Jestli narážíš na to, že to není střípek, tak to na lamerovi není žádná hláška (ve fyzickém smyslu) nebo jí je každá hláška (ve smyslu metaforickém)
Nepovažuješ komentář za hlášku? Je mi líto, ale pravidla pro vkládání hlášek zakazují např. "Pointa hlášky nesmí být výhradně založena na nepřiměřeně detailním popisu tělesných procesů a jejich výsledků."
Pokud by komentář nepatřil do hlášky, znamenalo by to, že se v něm smí udělat krátké (avšak přesto nepřiměřeně detailní) popsání sexuálního vyvrcholení, pojídání výkalů či zvracení! Jisté uznáš, že to nepatří ani do komentáře a dle pravidel pro vkládání hlášek je komentář součástí hlášky.
Osobně tuto hlášku nepovažuji za dostatečně vtipnou. Přesto (vzhledem k relativitě "vtipnosti") trvám na vysvětlení, proč tento komentář není "střípkem internetové komunikace", či nové důkazy podporující teorii "komentář není součástí hlášky". Řiďte se pravidly, ale nepřekrucujte je.
Váš všemi nenáviděný právník.

to Suchar:

To ví přece každý kdo se trochu šťourá v religiozitě. SJ totiž nectí kříž, neboť existuje dosti znaků, že jej ctili pohané. Navíc přetrvávají vážné pochybnosti, zdali byl Ježíš Kristus přibit na kříž, či na kůl (původní výraz totiž znamená "na dřevo"), římané obvykle na kříže přivazovali (a nechali umřít žízní - např. Spartakovo povstání), nicméně přispůsobovali se i místním zvyklostem (židovská tóra určovala přibití na kůl).

Ve výsledku mi připadá že uctívat popravčí nástroj je přinejmenším kontroverzní záležitost. Nicméně v ranné fázi křesťanství to pomohlo získat velkou část pohanů, kteří na tento jednoduchý symbol byli zvyklí, takže se kříž stal stmelujícím znakem tradičních křesťanů. Proto ti, kdo kříž nectí, nejsou všeobecně považováni za křesťany.

Re: Jakou

Co třeba uklízecí? Taková se hodí vždycky... když ji tedy nemusím dělat já.

Další vymyšlená "hláška", nehled...

Další vymyšlená "hláška", nehledě na to, že "Jehovisti" tvrdí že peklo neexistuje...

Něco to bude

Jakožto skladový manipulant odhaduji, že chtěl vědět, kde se používá nějaká součást vysokozdvihu... ale kdoví. Špatně napsané.

Re: Sci-fi je zkratka pro scienc...

Takové zjevení neexistuje (nemáš-li na mysli toHO Jana)

Re: Myslim ze budes mit 4 seznam...

Já, už jsem to udělal několikrát. Když mě někdo pozval na jídlo a zeptal se co nejím, tak jsem mu těch pár věcí vyjmenoval, čímž jsem opravdu udělal seznam toho co nemám a ani mít nechci... a kdybych se zapřemýšlel, určitě bych vymyslel spoustu dalších příkladů... náš ředitel každý rok aktualizuje školní řád se seznamem věcí, které ve škole nechce (a doufá, že už tam nejsou, tzn zbraně, drogy atd...), vzhledem k tomu že je v hlášce manažer, tak do firem se celkem často nesmí tahat určité věci. A obávám se, že já, ředitelé škol i manažeři jsme (průměrně vzato) jakž takž normální.

Re: Že by autor byl "generátor náhod...

I když... faktem je, že jistou spojitost ty věty mají. Ale každá reaguje jen na předchozí. Když vezmu v úvahu, že počítač zvládne to samé (a časem může náhodou udělat i nějakou pointu) kroutím hlavou.

Že by autor byl "generátor náhod...

Že by autor byl "generátor náhodných vět"? Tak to upřímnou soustrast...

1 2 »

Kategorie


Přihlášení


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 623 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 928 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 1279 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 1484 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 1699 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

nakopnuta_sova
před 8 dny

K hlášce #73885

Re: While 21:07

nakopnuta_sova
před 8 dny

K hlášce #73885

mrkvička 01:33

nakopnuta_sova
před 8 dny

K hlášce #54755

Re: Bože!

nakopnuta_sova
před 19 dny

K hlášce #23223

Re: Za 2 min co klikam na náhodn

nakopnuta_sova
před 19 dny

K hlášce #23223

Re: Za 2 min co klikam na náhodn


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2022 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.