Detail hlášky #61132

<a> kamos mi ted psal
<b> prej jaky je i ve slove pochopitelny po p
<a> rikam premyslej
<b> on dal bych mekky ale zas je tam slovo pytel

Informace o hlášce

Datum přidání: 30. 5. 2011
Kategorie: Hlášky
Autor: mocacaffe (1 hláška)
Hlasování: Habo, Koolacc, LUCYcz, Tominas, Bakys7, TedStriker, mesie, BMJackal, suriken, CrazzYdiot, PinkFOX, Svorrok, Dex, Ahoika, Caaslav, pasazovarevolta, STFU, zax52, LittleOmig, unchained, lennyd, snail, bartik09, Renfri, Mysharr, Niah, Johny--X, BerendeBracy, FlloiD, Tutanken, Renee, Maddy, cheriii, Airy, maska, Moskva, Eduard, eagle7, koblih99, CIMBI, frlo, Moti, dancfeb, silvergold, rain, madog, holion, love--sucks, peca, ScH0ll_kIll3r, PeteX, redLock, Morv, someone_else, Matte, kocicak, carlos05, Slay, Mr_Speedy, ciakval, Lucker4, trepka, Melian, oboth, Piffka, Shadowmaster, Bety888, roset, Izumi-chan, Ke3up, Dx, webhead, blueW200, BubblyBubble, antena, ShiShinka, broukk, dagmarka, popik34, magalhao, Gobledon, bounick, Diefly, xkobram, buchly, maucelka, Sandy, Mirator, jardasobo, nesro, Swoopy, zelvak, Kapitan 92 pro a pavelnop, Maty991, Foo_Fighter, daremyth, Kogaku, Alf, mmax, Ripper, lerra, Sha-a-kaa, DeathsDream, Winters, soustruh, Schmeeczko, Altair, tristaver, ChuckNorris, Frostys, Sousuke_, a-uz-dost, Celer, Queller, Fenris, lu_kas, Remetak, Mania, Diplomat, redvo, miloso, sparasis, mikla, joocker, Hroner, cha4ser, Harys, hmmc, w3m, krummerl, Nevermore, Kouty, kudli, smrduty_kojot, bosorka, Lucker20, diktator, PikoPirat, Blast, Highlander, DarthOptimus, DarkAngel, ubozak, rotten77, riddick09, Hammer, alaqella, Slim2, scarlaxx, HateMePls, selmi, kuras, Lyachtu, Doktor, grolldir, Frit, suah, Traitor, machulka, xjendax, TidO, MistrBuBak, freaky_tomato, james125, Funin, Knighter, pitufo, YDraigGoch, Frisbeeman, Lei, nitram1234, Taran, WaRi, angie-metalbee, Scr1899, balone, robbo99, Katschaba, tomzi, queeny31, Psycho_O, gillan, jezzy, Kanda, kecal_op, Marcus7, staflik, Trny, ChaniAtreides, crooty, Neuromancer, t00thy, Zuza-chan, shaby, Montechito, Goues, Danny991, wgs, chachan, bady, M4rtin, Bori5, Widzney, ___spuntik___, LosFilipos, DARTHPraetorian, teye, SpeOp, Witek, speedy89, fatman, perfect, RamsesIV, cuskokos, Dzejna, Wlk, Lucky, Sotna[A], nicolai, Markuus, Eslinecka, mickelangello, Yukina, Lorandel, iNs3cT, matej21, HOLAS, Puni, too_sick, GRIF, NaxashiDifisine, Rimmer, kbtmichal
140 proti
V oblíbených: trepka 1 uživatel
Oblíbenost: 33,58 %
Stav: Má záporné skóre

Diskuze

23:16
Winters: nechapu proc je tam A a B, kdyz
Winters
nechapu proc je tam A a B, kdyz me to prijde pouze jen jako monolog jednoho znich nepletuli se. Kazdopadne minus podle me je to gumarna, jestli je opravdu nekdo takle blbej tak jedine reseni bych videl ve stylu lopatou po hlave :)
Je to jen muj nazor a nikomu jej nevnucuji
23:42
Zidane: Jak bylo v jakési soutěži - Risk...
Zidane
Jak bylo v jakési soutěži - Riskuj? - "Co je pytel, víme. Co ale znamená slovo PITEL?" - správná odpověď byla "ten, kdo pije" - nějaká valašština nebo jaké moravské nářečí. Takže your argument is invalid.
Za pravopisné hrubky, wypatlanštinu, přepsané staré vtipy, politické narážky a evidentní gumídky dávám automaticky mínus.
23:50
Winters: Re: Jak bylo v jakési soutěži -...
Winters
Tak to ze existuje nejake slovo pitel ctu teda opravdu poprve. Aspon jsem zase o neco malo vzdelanejsi. Thx to you mister Zidane
Je to jen muj nazor a nikomu jej nevnucuji
14:02
kecal_op: Re: Jak bylo v jakési soutěži -...
kecal_op
Ja nevim, na valassku bydlim od narozeni, v zivote jsem to slovo neslysel, ale podle me je celkem jasne ze to znamena ten co pije.
Zemřu na cestě za nesmrtelností.
00:05
_k_a_c_: na tom
silhouette
něco je :D
00:43
Semjon: tak ono je to logické, etymologi...
Semjon
tak ono je to logické, etymologie slova pochopitelný:
uchop pytel - jelikož pytel se dal naplnit podobně jako mozek vědomostmi. Ale jelikož se to pletlo s užívanějším slovem uchopitelný, tak se začalo používat pochopytelný. (Jen dnes, kdy je tendence brát jako kořen tohoto slova pochop (ve smyslu dráb), tak se začíná chybně používat pochopitelný.)

Podobný problém se vyskytuje u slova trpytel. Přirozeně, toto slovo má původ v historické tortuře, kdy se po mučení (případně během) dával odsouzenému na hlavu pytel. (Někteří lidé si to ale pletou a myslí si, že slovo trpytel pochazí od slovesa trpět a tedy znamená trpící, bohužel těchto lidí přibývá i mezi vystudovanými češtináři a proto nezbývá než vytrvale bojovat za udržení čistoty našeho krásného jazyka).
Možná dokonce někdy i založím web, abych pomohl zachovat náš krásný jazyk ve své jedinečné podobě a zabránil tak vznikům hanebných zkomolenin jako pochopitelný a trpitel.
00:48
Zidane: Re: tak ono je to logické, etymo...
Zidane
A já myslel, že "trpytel" je od toho, že dotyčnému zavěšovali na pytel závaží, aby trpěl. Samozřejmě toto mučení bylo možno prováděti jen na mužích.
Za pravopisné hrubky, wypatlanštinu, přepsané staré vtipy, politické narážky a evidentní gumídky dávám automaticky mínus.
00:56
Teramon: Re: tak ono je to logické, etymo...
Teramon
Třeba mu na pytel věšeli pytel kamení?
Ze zbytečných komentářů se mi ježí chlupy. Včetně těch na chlupech.
01:08
Semjon: Re: tak ono je to logické, etymo...
Semjon
Dle některých starších zdrojů, je tvá verze uváděná jako ta pravá, takže máš pravdu, ale feministické hnutí čarodějnic (později úspěšně vymýceno inkvizicí) nesouhlasilo, aby slovo trpytel mělo sexistický původ a označovalo tak jen jedince mužského pohlaví. Známá Jana z Arku (slavná to trpytelka) se zasadila o přepsání postupů mučení tak, aby nebyly sexistické (posléze byla upálena s PYTLEM na hlavě, metoda použitelná i na mužích i ženách (Jan Hus, Galileo, a mnozí další).
Tato snaha zbavit mučení sexistického náboje má svoje počátky v dobách, kdy někteří členové inkvizice zatýkali jako čarodějky jen mladé dívky (a krásné, jelikož krása a mládí je jasný důkaz používání magických nápojů krásy) a proto bylo vymyšleno mnoho způsobů mučení rozdílných pro obě pohlaví.

Kategorie


Přihlášení


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 618 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 923 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 1274 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 1479 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 1694 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

nakopnuta_sova
před 3 dny

K hlášce #73885

Re: While 21:07

nakopnuta_sova
před 3 dny

K hlášce #73885

mrkvička 01:33

nakopnuta_sova
před 3 dny

K hlášce #54755

Re: Bože!

nakopnuta_sova
před 13 dny

K hlášce #23223

Re: Za 2 min co klikam na náhodn

nakopnuta_sova
před 13 dny

K hlášce #23223

Re: Za 2 min co klikam na náhodn


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2022 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.