Příspěvky uživatele „Nasty2“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Re: Ale jen ty zralý... zelený,...

Po dlouhé době na lameru,
koukám, se z toho poseru.
Jdu si radši vzít prášky,
než si přečtu nové hlášky.

hm... nic moc, podívám se na diskuze.
Děsné, ještě větší bahno ztrácející se v mlze.
V diskuzích jen samí tupci.
Horší než třídní vejlupci.

Stále ve své želví ulitě,
Jak osamocení chudáci v jednom bytě.
Názory mají rozbředlé, jak děti školou povinné.
Na to, kolik jim je let, je to podivné.

Je to banda, to vám povídám.
Naštěstí nikoho z nich nevídám.
Ještě by mě stáhli dolů,
Na úroveň hodnou blbů.

Jeden z nich má prý vystudované právo.
Tak to mě poser, ty krávo!
Druhý dělá skladníka.
Takového běžného nádeníka.
Třetí zase střílí do černého,
Možná dělá hlídače či vrátného.
Nakonec holka životem znavená,
Co je ze školy zhrzená.

Re: Po měsíci čekání jsem zase z...

hm... máme tady hráče, počítačových her, fotbalu, tenisu, kuželek. Dále tady máme fanoušky, tedy ty, co právě výše zmíněným hráčům fandí apod. = obě dvě skupiny jsou konzumenti obsahu. Opravdu mícháš vodu a půdu a děláš z toho bahno. Nějak smysluplně to asi v diskuzi musíme rozlišit, aby jsme se domluvili ne?
Sova fotbal nehraje, pouze fandí HRÁČŮM sparty. Pán XYZ hraje počítačové hry a jeho mladší bratr ABC mu fandí, aby vyhrál. Chápeme se? Ale jak říkám o tom se bavit nechci.

Jinak, např.
Deskové hry = reálná hra s reálnými lidmi. Ve hře se plně zapojuje mozek a také další smysly jako oči, hmat, čich, někdy i sluch. Hráč se musí učit vyrovnat se situacemi v rámci jiných protihráčů nebo spoluhráčů. Je nucenený se prosadit ve skupině apod., to závisý na typu hry. Ovšem celá hra je reálná a nelze jen tak "odejít" ze skupiny a poslat všechny do prdele nebo je nazvat dementy apod.

Počítačové hry = nereálná hra s reálnými lidmi. Ve hře se zapojuje mozek, ostatní smysly ztrácí váhu, protože nejsou propojeny s konkrétním reálným prožitkem. Mačkání čudlíků na klávesnici opravdu není nic světoborného, to zvládne i měsíční dítě. Oči dostávají "zabrat" při dlouhodbém hraní, samozřejmě. To samé záda i šlachy, karpály apod. Pokud se daný hráč nevěnuje hraní her nadmíru dojde k těmto jevů také, ale po delší době, třeba i 20 let apod. Výhody PC her spočívají v tom, že hráč muže všechny poslat s klidem do prdele, může hru opustit, když ji nezvládá aniž by musel mít nějaký problém, že jiným nepomůže, pokud hraje v kolektivu. Další výhoda PC her je jejich jednotvárnost. Hrá je velmi omezená, spočívá to v naprogramovaných možnostech.

V životě jsem nepotkla moc lidí, kteří hrají jednu hru 5 let nebo i 10. Oproti tomu u deskovek je to naopak. Mnoho deskovek, co mám doma, jsem hrál i více než 5 let a sehrál i více než 500 her.

Aniž bych byl jakkoliv zujatý, protože ty lidi neznám, když s nimi poprvé hraji deskovky. Lidé, co hrají převážně PC hry, jsou v deskovách jednoduchý soupeři. Jejich myšlení je spíše velmi jednotvárné a obecně složitější hry jako např. Terra Mystica, nedávají. Prostě to jejich hlava nedává. Protože jsem velmi omezení možnostma. Naopak to není problém, to je zajímavé. Taky jsem hrával hry, ne že ne, ale nikdy jsem neměl problém hru hrát a dohrát a nejen já.

Re: Po měsíci čekání jsem zase z...

A tak Sova fotbal nehraje ne? Za Spartu... Jestli se nepletu, tak já se tady s tebou bavím o hráčích, ne o těch, co jim fandí. Abychom se nějak domluvili, dohodněme se, že nebudeme míchat jablka a hrušky. Toto je zase jiné téma a načínat nové, když máme stávající otevřené, není rozumné.

Samozřejmě, že nevidím vše a neznám veškeré pozadí. Pokud ho někdy poznám, někdo mi ho ukáže, jsem schopen, dle náležitosti své stanovisko přehodnotit.
Zatím jsem však o žádných "vítězstvích" neslyšel a to ani za dob, kdy jsem na hry nahlížel z úplně jiného úhlu pohledu. A nyní si teď neumím ani představit, o co přesně mohlo jít. Můžeš mi nějaké případy nastínit? Já si to klidně někde dále dohledám. Díky

Jinak o developerech a kamarádství jsem se nikde nebavil. Debata byla o kamarádech, kteří se učili se mnou na škole programovat a prostě šli svojí vlastní cestou. Dva z nich prostě programovali a asi i programují hry nadále. Jinak zadání, co programovat mají z jiných míst. Jinak je dobře, že jsi tím mimo jiné potvrdil, že hry jsou špatné. Ale máš pravdu, nemusejí to dělat, je to jejich volba. Na věci, kterou řešíme, to sice nic nemění, protože vždy se najde někdo na jejich místo, ale co ... jsme zase o kus dál.

Re: Po měsíci čekání jsem zase z...

Jestliže definuji problém špatně já, tak co asi ta hromada jiných mnohem, mnohem více vzdělaných lidí v oboru psychologie než já. Totiž abych to nějak více rozebral.
Samozřejmě, že každá věc nebo obecně výtvor (nevím, jak nejlépe to nazvat) je sama o sobě neškodná. S tím souhlasím. Bohužel existují věci, které mají ze své podstaty předpoklad být používány ke zlým (špatným) účelům. Co si budeme povídat. Asi nebude moc lidí zabitých vibrační bruskou než zabitých nožem. A to je gró toho o co mi jde. Prostě na pěstování brambor moc lidí závislých není, byť je to ve své podstatě stejně neškodná činnost jako hraní počítačových her, na kterých je závislých tolik lidí, že kdyby tito obdělávali pole brambor, lidstvo by umřelo na přesycení. (= všeho moc škodí).

Říkat, že nůž, cukr, pistole, počítačové hry apod. jsou nebezpečné je z jistého pohledu samozřejmě špatně, ale také je špatně o nich mluvit jako o dobrých věcech. Nahlíženo stále ze stejného úhlu pohledu.

Ale abychom se bavili čistě na jedno téma. Když počítačové hry neexistovaly, lidé závislí na PC hrách nebyli. Pak se hry objevily a lidé najednou závislí jsou.
= Samozřejmě je to tím, že se mi lidé (každý jednotlivec za sebe) neumíme ovládnout a spadneme "do toho" se vším všudy.
Na druhou stranu, vím jakým způsobem se vyvíjejí dnešní hry (některé). Jde o to udělat danou hru, co nejvíce hratelnější, protože ... nyní si dovolím citovat několik svých kamarádů, kteří programují nejen hry, ale ty také "musí to být promakané, aby se od toho lidi nechtěli odtrhnout a hráčů bylo víc a víc a za hru zaplatili víc peněz." = nebudeme se snad dohadovat o tom, že to je v podstatě definice závislosti na PC hrách. A také že v tuto chvíli se CÍLENĚ dělá z her nedobrých a nešpatných hra špatná. Je to tím, že již do ní vnášíme aspekt, o kterém víme, že není dobrý a nám lidem neprospívá.

Re: Po měsíci čekání jsem zase z...

Tak nějak necítím potřebu tě přesvědčovat a obecně to spíše nedělám. Přeci jenom jablko padá ze stromu dolů. Není nutně, abych o tom někoho přesvědčoval, je to fakt a jednoho dne, to dotyčný zajisté pochopí. Jinak samozřejmě, že nejen ty, ale také lidé ve tvém okolí mohou být úplně normální, to není nic proti ničemu. Na druhé straně to nic nemění na faktu, že počítačové hry jsou problém. V ČR (a nejen u nás) dokonce hraní na PC bylo tento rok uznáno jako závislost viz https://www.lidovky.cz/relax/zdravi/who-poprve-zaradila-zavislost-na-pc-hrach-mezi-mentalni-poruchy.A180103_160938_ln-zdravi_krku
Omlouvám se za tento zdroj, ale nic lepšího jsem v tu chvíli po ruce neměl. Dále také například v Japonsku je obecně závislost na technologiích, tedy nejen her, ale těch poměrně velikým procentem, velký problém. Jak říkám, že nemáš problém ty a tvé okolí neznamená, že ten problém neexistuje a neřeší se.

Re: Po měsíci čekání jsem zase z...

Možná kdyby jste vy plantážníci namísto hraní připitomělých her pohledali na internetu, nějaké zdroje byste jistě našli. Např. https://psychologie.cz/kamarad-pocitac/
Věřím, že když máte na herní mašiny, máte i na to dočíst si ten článek do konce. Tedy jestli na to vůbec máte čas a hlavu. Ahjo ... děti, děti, ...

Re: Nasty2 07:38

To Esesel:
ad bod 4) ... ale jo, patří mi to :-) Beru.

Re: While 11:42

To Esesel:
V pořádku, poukazuj na chyby, to mě nikdy nevadilo. Vadilo mě jen, když to někdo dělal způsobem "No ty vole... nebo No to mě poser." apod.
V životě mě opravilo stovky lidí a ti co používali výše uvedené způsoby, měli většinou máslo sami na hlavě. Myslím si, že jde poukázat na chybu normálně, bez přehnané arogance. Také ti dám jednu radu. Když budeš poukazovat na chybu konstruktivně, vyhneš se tomu, že ti někdo bude oponovat právě nějakou poruchou apod.

Za vysvětlení schizofrenie díky, já měl vždy za to, že je to problém právě s onou identitou. I zde, jsi to ovšem mohl podat konstruktivně a ne arogantně.

Matně si vzpomínám, jak jsi mě tu před nějakou dobou říkal, že se špatně vyjadřuji. No možná jsem právě našel tvé máslo.

Re: Hej,

No, tou právě netrpíš, pokud se nechystáš změnit své trvzení ohledně Sovy. :-D Pak by to možná stálo za zvážení...

Re: Hej,

Co že děláš? Nudíš se? Co to znamená? Tohle slovo slyším od lidí poměrně často, ale ještě mi nikdo neřekl, co že to vlastně "dělá".
Jinak schyzofrenie je docela záludná nemoc a i vyjadřování se může lišit. Radši jsem se optal. :-D

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Kategorie


Přihlášení


Hláška dne

Anonym
před 5391 dny

Hláška #1163

<_karol> uz tretikrat si varim k


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 86 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Eriq
před 106 dny

Hláška #73966

<a> Toho herce jsem viděla ještě

Quaderr
před 391 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 742 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 947 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat


Nejnovější příspěvky

nakopnuta_sova
před 5 dny

K hlášce #68981

Re: To jsou fory po ranu :D Ale

CarpeNoctem
před 5 dny

K hlášce #68981

Re: To jsou fory po ranu :D Ale

While
před 5 dny

K hlášce #68981

Re: To jsou fory po ranu :D Ale

nakopnuta_sova
před 5 dny

K hlášce #62455

Re: Pozdrav z roku 2021 - Ano, b

nakopnuta_sova
před 5 dny

K hlášce #68981

Re: To jsou fory po ranu :D Ale


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2021 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.