Příspěvky uživatele „mmax“

mě vs. mně

Samozřejmě, že to vyznělo divně, má tam být totiž "mně".

Re: zážitek jaxviňa

Holt někdo pije, protože mu to chutná a někdo proto, že si myslí jakej je frajer, když se ožere.

Re: Akorat se mi zda, ze obe vet...

Jenže v prvním řádku píše, že probírali direct a indirect speech, ne question.

Tak to jsi velkej frajer, že jsi...

Tak to jsi velkej frajer, že jsi chlastal a pak sednul za volant. Kdybys tam byl sám, tak bych ti přál, aby ses vyflákal a zabil.

Re: interpretace "interpretace"

Bohužel většina učitelů ČJ se domnívá, že básníci ví, co chtěli říci a žáci to z jejich textu snadno pochopí také. To, že moderní básníci mají něco jiného na srdci a na jazyku a že by byli ve střízlivém stavu sami překvapeni, co napsali, je nezajímá.

Re: Co je na tom vtipného?

Možná pražské, střední Čechy jsou dost široký pojem, ale tam, kde žiju, ho slýchávám docela často.

Re: Co je na tom vtipného?

Solidní zdroj je spousta lidí ve středních Čechách, kteří ho používají. A vysvětleno je o pár řádků níže. Znamená "jet".

Re: nejen v Čechách, ale už i na...

A jak myslíš, že se k tomu zkrácenýmu názvu dostaly? Bylo nepohodlné používat plný název, tak se hledal zkrácený. To samé se děje v případě České republiky a Česka. A použít jako příklad neexistence zkráceného názvu ty státy, cos uvedl, je nesmysl, protože jejich oficiální název je tvořen úplně jinak než v případě ČR. A co se týče Dominikánské republiky, tak ta by určitě zkrácený název měla, nebýt toho, že už existuje stát jménem Dominika.

Re: nejen v Čechách, ale už i na...

Většina států nemá jednoslovné označení, ale jednoslovná označení se používají. Např. Slovensko, Monako apod. Nebo ty snad říkáš Slovenská republika, Monacké knížectví? Česko je jen další v pořadí, ale je to věc zvyku, je to relativně nové označení, tak to většině lidí vadí.

Kategorie


Přihlášení


Hláška dne

Anonym
před 7950 dny

Hláška #204

<BigSam72> divka (14) vymenila s


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 2033 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 2338 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 2689 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2894 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 3109 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

ignotus
před 3 dny

K hlášce #65112

Samozrejme, každé ráno v zrkadle

ESESEL
před 16 dny

K hlášce #39999

Re: Takže takhle si kdysi dávno

Coolak
před 18 dny

K hlášce #39999

Takže takhle si kdysi dávno před

ignotus
před 39 dny

K hlášce #766

Re: Plnej disk?

Krysaczek
před 45 dny

K hlášce #18194

Re: rezava branka?


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2026 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.