Příspěvky uživatele „bugme“

1 2 3 »

VPN, virtual private network. Pr...

VPN, virtual private network. Pripojenie sa na lokalnu siet cez internet. Ale urcite nie pomocou weboveho prehliadaca....

Prosím, nedělej, že víš, co říkáš

Poslyš, když se chceš tvářit, že víš, o čem mluvíš, bylo by záhodno nevypouštět ven bludy, lidi ti pak třeba můžou i věřit a pak si myslí hrozné kraviny. Hustota řádově 10^15 kg/m3 (tisíc tun pro velikost špendlíkové hlavičky 1mm3) v klidu spadá do odhadů pro průměrnou hustotu neutronové hvězdy.
Autoritativně tvrdit, co by udělala na zemi, si netroufnu, ale můj tip skutečně je, že by se zaryla do země a padala k jádru, kvůli tření však dost zvolna, aby pak na místě příliš neoscilovala. Se vznikem díry nevím, jestli by se nezasypala nebo nezatavila teplem vznikajícím ze tření.
Co ovšem naprosto nepobírám jsou ty plky o středu galaxie. Jak by takováhle zanedbatelná hmotnost (tzn. dá se vyjádřit bez exotických předpon v kilogramech, aniž by to neustálé opakování slov milion, miliarda a podobně zabralo celý řádek) mohla znatelně ovlivnit supermasivní černou díru (řádově 10^36 kg), navíc v rámci dynamiky celé galaxie?
Prosím, buď nemluv z cesty, nebo se netvař, že víš, co říkáš. Zvlášť, když příslušné hodnoty najdeš i na wikipedii, dokonce i na české, a nemůže to zabrat víc než 5 minut.

Re: Nick je nick

A co takové Rodinne baleni prezervativu Durex... Nejsem si jistý přesnou interpunkcí, to fórum, zdá se, už není v provozu.

Re: blbě

Nejsi, je to fakt škoda. Ale většina to neví a jinak je to bezva.

Re: Správná odpověd

Jo ještě pro úplnost, gluony taky nic neváží, zato Z a W bosony docela dost. Zbytek částic váhu má, čím vyšší rodina, tím vyšší, a neutrina váhu sice mají, ale téměř zanedbatelnou a mizerně měřitelnou.

Re: Správná odpověd

Těch elementárních částic není zase tak moc, a rozhodně ne velké množství. Kdybyste stáli o hezký přehled, tak doporučuji http://www.osel.cz/index.php?clanek=3457. Stručně - jsou tři rodiny hmotných částic, po čtyřech členech každá. Pár kvarků (up a down, strange a charm, bottom a top), k tomu elektron mion nebo tauon a příslušné neutrino. Nejlehčí z nich je elektronové neutrino, což bych vyhlásil za nejmenší částici. Pak jsou ještě částice interakcí - 8 gluonů, 3 bosony slabé interakce (Z0, W+ a W-), foton a nově snad už skoro potvrzený Higgsův boson. Ke každé z nich pochopitelně antičástice. Tedy 25, s antičásticemi 50. A to je vše! Aspoň prozatím, a pokud jsou další, jsou nejspíš dost těžké, takže tady se nás netýkají. Ještě by ve hře teoreticky mohlo být gravitino, pokud by se ho podařilo vymyslet, popsat a objevit, ale to by mělo mít nulovou klidovou hmotnost, podobně jako foton, tudíž nulovou velikost a nemá cenu tu o něm uvažovat.

Funguje to tak i na jednom počítači

Mamka nedávno něco kopírovala jen na externí harddisk zapojený do stejného počítače a zavolala mě, že je to dost velké, přes 2GB, a jestli se jí to vejde do myši...

Neviem, ale je jasne, ze doteraz...

Neviem, ale je jasne, ze doteraz len 4 uzivatelia tu nespadaju pod kategoriu "lamer"...

1 2 3 »

Kategorie


Přihlášení


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 1291 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 1596 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 1947 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2152 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 2367 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

nakopnuta_sova
před 3 dny

K hlášce #32681

Re: Sovo

nakopnuta_sova
před 3 dny

K hlášce #32681

Re: Sovo

Zelvi
před 3 dny

K hlášce #32681

Re: Sovo

Tapir
před 5 dny

K hlášce #39999

HA! 15 let a tohle AI už je prak

Tapir
před 5 dny

K hlášce #32681

Re: Sovo


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2024 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.