Příspěvky uživatele „TinoArts“

Pozerám, že toto asi pochopia ib...

Pozerám, že toto asi pochopia iba študenti danej školy. :) My bad.

Re: Tak tohle, krom toho, že to není...

Myslím, že to až také smutné nie je. Predsa len, napísal to kamarát, ktorí inak s češtinou problém absolútne nemá.

Už len preto, že sme generácia, ktorá vyrastala na českých rozprávkach, a češtinu máme zmáknutú už od škôlky. Smutné je skôr toto, že sme v detstve ovládali lepšie češtinu, ako náš rodný jazyk. Nevedomosť jedného slova nie je vôbec smutná. Obzvlášť preto, že si dovolím tvrdiť, že Češi majú určite väčší problém porozumieť mnohým slovenským slovám, ako naopak. Takže tvoj koment považujem za nemiestny.

Môj názor.

Re: Drahý autore, ten komentář j...

NeilArmstrong, prečítal som celú diskusiu, a trepeš naozaj strašné blbosti. Posilňovňa je spisovný výraz, aj keď hovorovo sa skôr "posiluje", bez ň. Keď si unavený, potrebuješ sa posilňiť, nie posíliť. Ň je tam správne. Som zo stredného slovenska, konkrétne Zvolen, ale všetky vyššie spomenuté výrazy sa používajú a sú spisovné aj na severe, juhu, západe či východe, takže netrep. Maslo, salámu a aj "sáčok na smeti" nájdeš v Kauflande v Banskej Bystrici, v Tescu v Žiline, v rodinnom dome v Košiciach a aj vo večierke v Bratislave. Tie výrazy sú absolútne v poriadku, a používa ich celé slovensko. Neviem, aká je pointa tvojich príspevkov, neviem ani, či si Čech alebo Slovák (použil si oba jazyky). No vzhľadom na to, že máš potrebu zhadzovať slovenský pravopis a slovenské slová, usudzujem, že máš bližšie k Česku.

Re: Hustý, zase namachrovanej tupec,...

No, neviem kto je tupec. Ten, čo ukradne soft, alebo ten, čo si zaplatí velké prachy za Windows. :)

Kategorie


Přihlášení


Hláška dne

Anonym
před 7557 dny

Hláška #808

<caky> Ticho: ty aj spis niekedy


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 2032 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 2337 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 2688 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2893 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 3108 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

ignotus
před 2 dny

K hlášce #65112

Samozrejme, každé ráno v zrkadle

ESESEL
před 14 dny

K hlášce #39999

Re: Takže takhle si kdysi dávno

Coolak
před 17 dny

K hlášce #39999

Takže takhle si kdysi dávno před

ignotus
před 37 dny

K hlášce #766

Re: Plnej disk?

Krysaczek
před 43 dny

K hlášce #18194

Re: rezava branka?


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2026 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.