Příspěvky uživatele „Annacerv“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Re: Jsem docela překvapená, že t...

Ale pořád se podivuju nad tím, proč teda nehodí tu hlášku rovnou na FB, to je "mít hlášku na lameru" pořád vnímané jako prestiž, jako něco navíc?

Jsem docela překvapená, že tu po...

Jsem docela překvapená, že tu pořád ještě často přidávají hlášky lidi, co se zřejmě jen kvůli tomu registrují. Což by znamenalo, že všeobecné povědomí o existenci lamera je širší, než si většina zde pravidelně diskutujících myslí.

Re: Šla by se psem?

Ozval by se Komunard :)
Náhodou, komunismus je moc pěkná teorie, jenom v praxi nefunguje. A navíc její zastánci mají větší sklony k totalitním způsobům, než je dneska standardem.

Re: Šla by se psem?

Jedna věc je, jaké zákony a návrhy kterýkoli politik prosazuje legálně, v rámci plnění svého programu a svých vizí (potažmo vizí své strany) - to pak jednomu občanu/voliči přijde vhod a druhému třeba ne, to záleží na životní situaci a názorech - a druhá věc je, jestli dělá nelegální/nemorální věci, které v zásadě ubližují všem.
Já bych ráda ukázala na voliče, kteří volí korumpované a jinak kriminální politiky. Ukazovat na ty, co podle svého vědomí a svědomí volí tak, aby se jim žilo dobře v rámci zákona, to je nesmyslné a potírá to demokracii. Bylo by fajn, kdyby lidi uměli mezi těmi dvěma rozlišovat. Ale takové iluze zase nemám :)

Re: Šla by se psem?

Psala jsem výš, že nemám ráda Babiše. Je to poprvé (a v tomhle příspěvku asi naposledy), co to píšu takhle veřejně, protože nemám žádnou relevantní zkušenost, kterou bych potřebovala sdělit světu. Zkušenosti lidí v mém okolí ale stačí k tomu, abych si udělala svůj názor.
Myslím, že se tu motá víc závěrů - jestli člověka odsoudit komplet; jestli o něm psát negativně na internetu; jestli od člověka, kterého nemusím, mám i tak čekat něco dobrého...
Když o člověku, kterého nemáš rád, zjistíš, že udělal dobrý skutek, co se pro tebe změní?
Podle mě by si člověk měl zachovat určitou umírněnou soudnost - ať už v utváření názoru na druhého (před člověkem, který ublížil, se mít na pozoru, ale nevylučovat, že v něm je něco dobrého) nebo v šíření negativních názorů na veřejnosti (upozornit na konkrétní špatné chování, ale zbytečně neplivat špínu při každé příležitosti).

Re: Šla by se psem?

To už taky vím, sleduju lamera nějakou dobu. Nehledě na tvůj podpis :)
A předpokládám, že ty už dávno víš, že hodně lidí chodí spát před půlnocí. Třeba proto, že musí brzo vstávat do práce, nebo proto, že nejsou sovy ale skřivani (to já, prosím), určitě bys našel sám další důvody. Však ať každý vstává, jak potřebuje nebo chce.

Re: Šla by se psem?

Vidíš to, já napíšu *zkratkovitě* o spoustě osamělých lidí, všimni si - ne *všech* osamělých lidech, a ty k tomu jedinému slovíčku vyprodukuješ dva dlouhé komentáře :) Ale proč ne, už jsem pochopila, že tě to baví.

Re: Šla by se psem?

A když už se nudím a nemůžu spát, tak i trochu navážno. Debatám neprospívají generalizace a odepisování šmahem. A to vidím jak v sovově, tak v nastyho příspěvku. Já píšu, že nemám ráda psy a Babiše. Psi jsou skvělí tvorové, výborní jako průvodci pro slepce, spoustě osamělým lidem zachrání duševní zdraví, ohlídají barák... Nemám ráda nezodpovědné majitele psů, to, že pak ti psi kolikrát smrdí, slintají, línají, skáčou, koušou, štěkají jak o život, loudí a podobně. O Babišovi mám lecjaké zprávy z prostředí zemědělců, které rozhodně nejsou zrovna pozitivní. Taksi s dovolením nechám svůj negativní názor.

Problém internetových debat je v tom, že jinak než zkratkovitě se v nich vyjadřovat nedá. Generalizaci se člověk nevyhne. Pak to předpokládá určité předporozumění - diskutujících a jejich povah a zkušeností, obecně známých faktů, sdílených hodnot... Málokdy se to všechno sejde, a přitom by kolikrát ti stejní lidi naživo zjistili, že spolu v zásadě souhlasí.

Re: Šla by se psem?

Teda, to jsem se pobavila :)
Musím říct, že Nastyho schéma Sovových příspěvků mi přijde výstižné. Já se teda nad tím bavím a říkám si, tak které téma to bude tentokrát?
Jde to teda asi napsat přívětivěji. Nebo odlehčenéji. A upřímně, pravděpodobnost, že se někdo nad sebou zamyslí vlivem internetové diskuze, se myslím blíží 0.

Jinak hlásím, že nemám ráda psy a Babiše. Jestli to někoho zajímá. A taky rozinky, kukuřici a to, když se probudím ve dvě v noci, nemůžu usnout, a tak lezu na lamera a přispívám do debat o ničem.

Re: Znám jednu takovou dceru, je...

V tom případě je to od ní dost nefér přístup, pokud zná podmínky. "Rodičové, živte mě, já si budu živit koně a budu vám lhát."

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Kategorie


Přihlášení


Hláška dne

Dreamer1425
před 5548 dny

Hláška #28810

<sonny> jak bylo na plese


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 1226 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 1531 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 1882 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2087 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 2302 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

nakopnuta_sova
před 15 dny

K hlášce #32681

Re: Pořád je to jak můj bejvalej

Zelvi
před 45 dny

K hlášce #32681

Pořád je to jak můj bejvalej

nakopnuta_sova
před 57 dny

K hlášce #37648

Re: Mám přesně takovýho retarova

Zelvi
před 66 dny

K hlášce #37648

Re: Mám přesně takovýho retarova

nakopnuta_sova
před 75 dny

K hlášce #37648

Re: Mám přesně takovýho retarova


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2024 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.