Příspěvky uživatele „Mortuus“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Re: Napadla mě zajímavá věc,

Majetek, který má být nabytý v budoucnu, prodat nebo i darovat lze (to "obilí nastojato", o kterém píšeš, se do zákona vrátilo v podobě budoucích užitků), ale pokud by dědic prodal svůj dědický podíl osobě, která nepatřila do okruhu dědiců, tak už by to nebylo dědictví. Tím pádem by na kupujícího nepřešly dluhy, pokud by výslovně neprohlásil, že ty dluhy přebírá (a to by s tím věřitel ještě musel souhlasit). Okruh dědiců jasně určuje buď zákon, nebo závěť (případně od 1.1.2014 i dědická smlouva, ale tím to nebudu komplikovat). Takže shrnuto - ano, budoucí dědic může uzavřít kupní smlouvu, ve které prodává majetek nabytý teprve v budoucnu jako dědictví, ale jakmile k tomu prodeji dojde, ztrácí ten majetek charakter dědictví.

Re: Už se nedivim, že tady chcíp pes...

Omlouvám se, ale já třeba, aniž bych chtěl komukoli otravovat život a léčit si komplexy, na téhle citaci neshledávám naprosto nic, čemu bych se mohl zasmát. A to podotýkám, že mám dost hypertrofovaný smysl pro humor, tzn. že jsem schopný se smát kdejaké blbosti. Při nejlepší vůli mě ale tahle citace prostě nepobavila a já nevidím důvod pro to, aby mě za to někdo posílal tam, kde slunce nesvítí.

Kromě toho, reagovat takovýmhle způsobem na to, že se Tvoje citace nikomu nelíbí, mi přijde dost nešťastné a svědčí to velkou měrou o absolutní neschopnosti jakékoli sebereflexe.

Brněnské metro

Já bych měl lepší příklad brněnského "kvazimetra". :-) Je to zastávka "Jírova" v Líšni (linka č. 8). Kdybyste tudy náhodou jeli, nebo kdo to tam znáte, tak se podívejte, jak ten prostor zastávky vypadá, a srovnání s metrem se asi neubráníte. :-)

Jinak metro v Brně se plánovalo už v 70. letech, ale zjistilo se, že ten terén se na to jednak nehodí (Brno je dosti kopcovaté a podloží nijak extra stabilní), a za druhé nebyly problémy s dopravou takové, jako byly v Praze v 60. letech, což bylo jedním z nejvýznamějších důvodů pro stavbu metra. Ale v současnosti se zpracovává projekt rychlovlaku, tuším z Tišnova do Slavkova, kterým by měli jezdit hlavně lidi pracující ve Slatině (pro nebrňáky - okrajová část Brna se spoustou továren a firem, kde pracuje hodně lidí). A právě na území Brna by ten vlak měl jezdit pod zemí. Takže kdoví, třeba se Brna za nějakých 20 let svého metra dočká. :-) I když pokud mám správné informace, tak je to opravdu zatím jen ve fázi projektu, protože Brno na něco takového nemá peníze.

Pokud by vás to zajímalo, tak si vyhledejte "Severojižní kolejový diametr."

Já mám takový neblahý pocit, že...

Já mám takový neblahý pocit, že Word slovo "corn" zná.

Kromě toho, pro učitelku by spíš bylo horší, kdyby měl toho porna dostatek. :)

A ještě to ani není moc vtipné.

Já teda nevím...ale když jsem se...

Já teda nevím...ale když jsem se poprvé v životě (a chválabohu naposledy) takhle podobně opil, tak jsem se za sebe styděl tak, že jsem se zapřísahal, že už se nikdy v životě takhle nezřídím. Nikdy by mě ani nenapadlo, abych se tím ještě chlubil na internetu, jakej jsem drsňák, a podobně. Takovýhle zážitek by mi stačil k tomu, abych se styděl až za ušima a nic takového už nikdy nezopakoval.

No...

Sice to není úplně nejhorší, ale na plus to zase není, takže nehodnotím. Občas mě ale takováhle kombinace taky pobaví.

Och, děkuji za ten všeobjasňujíc...

Och, děkuji za ten všeobjasňující komentář, soudruhu Zřejmý!

Taky tu pointu znám jako vtip (m...

Taky tu pointu znám jako vtip (mj. zazněl i v třetím dílu Poldy, který se co do humoru fatálně nevyvedl), takže je mi líto.

Re: http://www.explosm.net/comic...

Ano, a tak si ještě nad jeho hrobem zatancujeme. Ubožáku.

Plaťák

Je to přesně tak, jak říká jsemvpraci. Když to opět zjednoduším, platební rozkaz je v podstatě rozsudek, jen se vydává ve zkráceném řízení bez jednání, kdy je nárok věřitele z podkladů, které soudu předloží, zřejmý. Pokud proti platebnímu rozkazu dlužník podá tzv. odpor, plaťák se ruší a soud nařídí klasické jednání.

Každopádně pobavilo, i když i to se občas stává, že firma zaplatí za zboží předem a dodavatel zboží neodešle, což je asi i tenhle případ.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Kategorie


Přihlášení


Hláška dne

Anonym
před 6018 dny

Hláška #13894

<Noviii> pozor matfyzák vaří


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 1327 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 1632 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 1983 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2188 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 2403 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

nakopnuta_sova
před 11 dny

K hlášce #32681

Re: Želvi 21:43

ESESEL
před 23 dny

K hlášce #32681

Želvi 21:43

Tapir
před 25 dny

K hlášce #73885

Re: While 21:07

nakopnuta_sova
před 30 dny

K hlášce #32681

Re: Sovo

nakopnuta_sova
před 30 dny

K hlášce #32681

Re: Sovo


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2024 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.